Порадник
print

Город на підвіконнику

18 липня 2013Город на підвіконнику

Морози все ще не відступають. Але подбати про смачні та корисні овочі з власної грядки варто вже зараз.

Навіщо потрібна розсада?

Посмакувати свіжим салатом, звісно, хочеться. А от якщо інгредієнти ростуть у вас під балконом, це не лише зручно, а й для здоров’я корисніше. Насіння можна висіяти одразу в ґрунт, але нестабільність клімату може легко зіпсувати ваші мрії про власну грядку. Доцільно спочатку виростити розсаду. Так і пагони будуть в безпеці, та й насолоджуватись результатом Ви будете набагато раніше.

Коли садити?

На пакетах з насінням виробники переважно вказують термін вирощування і приблизний час посадки. Він для більшості культур припадає на лютий-березень. Але визначити його можна й самому. Достатньо з’ясувати приблизну дату останніх заморозків і від неї відрахувати назад необхідну кількість тижнів. Так, якщо плануєте вирощувати листовий салат, відрахуйте 4-5 тижнів, цибулю – 8-12, помідори й баклажани – 6-8, огірки – 2-4 тижні.

В чому вирощувати?

Розсаду доцільно вирощувати в окремих ємкостях, на зразок пластмасових стаканчиків з отворами на дні. Але найкраще придбати в спеціалізованому магазині особливі торф’яні чи кокосові таблетки для розсади. Це зручно, оскільки висадка розсади в ґрунт проводиться з таблеткою, а можливість при пересадці завдати шкоди розсаді зводиться до нуля. В якості альтернативи таблетці для дрібного насіння можна використовувати яєчну шкаралупу.

Для висадки можна використати ґрунтову суміш, придбану в магазині, або ж зробити її самому, розмішавши перегній, пісок і садову землю в пропорції 3×4×3.

Освітлення і температура

Фахівці рекомендують пророщувати насіння при температурі 22-25 градусів, а розсаду тримати в приміщенні з температурою 15-18. Врахуйте, що нижчі температури уповільнюють процес росту, але розсада стає витривалішою та міцнішою.

В день паросток потребує 14-16 годин яскравого світла. Та у зв’язку з теперішньою довжиною світлового дня це не завжди можливо. Задля компенсації можна використовувати лампу. Не забувайте час від часу повертати ящик з розсадою, щоб паростки отримували рівномірне освітлення.

Зрошення

Ґрунт з розсадою не повинен пересихати. Але і надмірна вологість є шкідливою. Підтримуйте земляну суміш у вологому стані. Зрошувати її краще водою кімнатної температури за допомогою оприскувача. Розсаду, яка вже виросла, слід поливати за допомогою лійки з повернутою вгору насадкою для душу.

Підживлення

Коли рослини випускають другий комплект листочків, наступає час для систематичного підживлення. Добриво найкраще придбати в магазині. Спосіб використання і необхідна кількість вказані на етикетці. Проте не переборщіть. До прикладу, рідкі добрива можна застосовувати не частіше, аніж раз на тиждень. Надлишки одразу помітні. Стебло рослини стає високим і надто тонким.

Дотик пришвидшує ріст!

Неймовірно, але це правда. Систематичний механічний вплив на розсаду в формі дотику робить паростки сильнішими і змушує рости швидше. Справа в тому, що при дотику з листочків виділяється прозорий газ без запаху – етилен. Він є своєрідним «гормоном росту» і змушує паростки тягнутися вгору швидше.

Автор: Таня Юркевич

здоров’я, підвіконник, город, під балконом
Новини
Львів’янам пропонують стати режисерами рекламного ролика
11 вересня

Львів’янам пропонують стати режисерами рекламного ролика

Сім днів – стільки дають львів’янам на те, щоб власними силами зняти своє бачення ювілейного Ярмарку спорту. А кліп переможця буде розміщено ...

Ми у соціальних мережах
  • facebook
  • vkontakte
Свіжий номер